Otomotiv endüstrisinde otomasyon | Murrelektronik
Murrelektronik, otomotiv endüstrisi için ürünler ve çözümler sunar

Otomotiv

Murrelektronik, otomotiv sektöründeki ortağınız

Pres, kaporta, boya atölyeleri ve toplu üretiminden nihai montaja kadar, otomotiv sektöründeki tüm süreçler, en küçük ayrıntısına kadar uyumlu olmalıdır. Bunlar, pahalı duruş sürelerinden kaçınmak için güvenilir ve yüksek düzeyde erişilebilir olmalıdır. Malzeme işleme sektörünün, önemli bir bölümler arası işlevi vardır. Elektrikli tek raylı sistemler veya otomatik yönlendirmeli araç sistemleri, araç parçalarını farklı sistemler arasında hareket ettirir. Aynı zamanda, malzeme işleme, süreçler arasında bileşen depolama işlevi görür. Bu süreçler herhangi bir arıza olmadan çalışmalıdır, bu nedenle bu sistemlerde diagnostik seçenekleri en önemli önceliktir.

Otomotiv Sektöründe Çok Yönlü Süreçler

Charging station for electric vehicles

New Energy Vehicles

Yarının teknolojilerini bugünden şekillendiriyoruz

Elektrikli akü veya yakıt hücresi ile çalışan araçların üretimi sadece otomobil üreticileri için değil, aynı zamanda bunların kullanılacağı dolum altyapılarını üreten taraflar için de büyük zorluklar oluşturmaktadır. İster tamirhanede, ister akü kurulumunda, isterse hidrojen elektrolizer geliştirilmesinde kullanılsın, Murrelektronik otomasyon ve sanayileşme çözümleri üretim süreçlerini daha ekonomik hale getirir.

Boya Atölyesi ve Montaj

Çok aşamalı boyama süreci

Boya atolyelerinde çeşitli araç tipleri genellikle farklı renklere boyandığından, çok aşamalı boyama süreci, esnek bir şekilde organize edilmelidir. Duruş sürelerini önlemek için yüksek sistem stabiliesi gereklidir. Gereksinimler sürekli değiştiğinden, nihai montaj için kurulum çözümleri esnek bir şekilde oluşturulmalıdır. Kompakt ürün boyutları, işlemeyi kolaylaştırır.

Otomotiv Sektöründe Boyahane ve Montaj
Otomotiv Sektöründe Motor ve Transmisyon Üretimi

Güç Aktarım Mekanizmaları

Motor ve şanzıman üretimi

Motor ve şanzıman üretimi, yağa ve yağlama yağlarına dayanıklı bileşenler gerektirir. Kurulum çözümleri, uygun maliyetli ve esnek olmalıdır çünkü her sistem, yeni bir zorluk oluşturur. Makinelerdeki alan sınırlı olduğu için bileşenlerin küçük olması önemlidir.

Kaporta Atölyesi

IP67 ile sağlam ve dayanıklı bileşenler

Kaporta atölyesinin sert endüstriyel ortamında, IP67 korumalı sağlam ve dayanıklı bileşenlere ihtiyaç vardır. Modüller, titreşimlere ve kaynak çapaklarına dayanıklı olmalıdır. Kapsamlı diagnostik seçenekleri, duruş süresinin azaltılmasına yardımcı olur. Robotlarda takım değişiklikleri için, hızlı başlatma süreleri gereklidir ve bu süreler, örneğin Murrelektronik'in Hızlı Başlatma veya Hızlı Bağlantı konseptleriyle elde edilebilir. Bakır veya fiber optik teknolojili fieldbus haberleşme, hatasız veri aktarımı sağlar.

Otomotiv Sektöründe Kaporta Atölyesi
Otomotiv Sektöründe Preshane

Pres Atölyesi

Pres atölyeleri son derece otomatiktir

Tüm üretim adımları tamamen otomatiktir. Bileşenler, titreşim ve darbeye dayanıklı olmalıdır. Murrelektronik'in yüksek kaliteli bileşenleri, en yüksek güvenilirliği sağlar ve maliyetli duruş sürelerini azaltmak için makine kullanılabilirliğini sağlamaya yardımcı olur.

Listelenen Ürünler

Ürünlerimizi şartnamelerde ve dünya çapındaki büyük otomotiv üreticilerinin yayınlanmış listelerinde bulacaksınız.

Dünya Çapında Destek

Murrelektronik’in Küresel Otomotiv Takımı, üretimin nerede olduğuna bakmaksızın otomotiv projelerinizde şirketinize yardımcı olacak uzmanlaşmış endüstri bilgisine sahiptir.

Arıza Süresi Azaltma

Exact12 pasif dağıtım kutularımızdaki LED'lerden Cube67 fieldbus sistemlerimizdeki Web Sunucusuna kadar, Murrelektronik ürünlerinde bulunan geniş diagnostik seçenekleri, zaman alıcı sorun gidermeyi, artan makine kullanılabilirliği haline getirir.

Her zaman ulaşılabilir!
Sorularınız ile ilgileniyoruz...