IO-Link'in Avantajları | Murrelektronik
Murrelektronik IO-Link

IO-Link, Kurulumları Kolaylaştırır

Üretim süreçleri daha hızlı, daha esnek ve sonuç olarak daha kârlı hale geliyor. Modern makine ve tesislerde, üretim sürecinde çok fazla veri toplanır. IO-Link cihazlarının entegre edilmesi, sensör-aktüatör seviyesinden buluta kadar şeffaflık yaratırken veri toplama ve işlemeyi basitleştirir. Murrelektronik, IO-Link cihazlarını kurulumunuza entegre etme konusunda uzmandır.

Wolfgang Wiedemann - Uygulama ve Satış Destek Başkanı

IO-Link iletişim standardı, makineleri daha verimli, esnek ve ekonomik yapar. Murrelektronik, veri iletimi için altyapı oluşturur.

Wolfgang Wiedemann, IO-Link Uzmanı

Neden IO-Link?

IO-Link, devreye alma süresini kısaltır

Akıllı sensörler veya aktüatörler için yapılandırma verileri, doğrudan kontrol sisteminden gelir ve manuel olarak yapılandırılmaları gerekmez, böylece makine kurulumu daha hızlı gerçekleşir.

IO-Link, bakımda devrim yaratır

IO-Link cihazları sürekli olarak açık metin işleme verileri ürettiği için, servis teknisyenleri uygulama süreçleri ve koşulları hakkında fikir sahibi olur. Büyük çaplı bir arıza öncesinde, onarımlar programlanabilir ve uzaktan bakım seçeneği dahil yeni bakım rutinleri oluşturulabilir.

IO-Link, maliyetleri düşürür

IO-Link iletişimi, korumalı kablolar gerektirmez. Bunun yerine daha düşük maliyetli, standart M12 veya M8 konnektörler kullanılabilir. Kontrol sistemi artık maliyetli analog kartlara ve yapılandırılabilir sensörlere ve aktüatörlere ihtiyaç duymamakta ve gerekli farklı sürümlerin sayısını en aza indirmektedir. Sonuç olarak, tedarik süreçleri basitleştirilir ve depolarda daha az depolama alanı gerekir, bu nedenle doğrudan maliyetler daha düşüktür.

IO-Link, verimliliği artırır

IO-Link’le, cihaz konfigürasyonları ana cihazda saklanır. Bir cihazın değiştirilmesi gerektiğinde, konfigürasyon doğrudan yeni bileşene aktarılabilir. Bu, duruş süresini önemli ölçüde azaltırken değiştirme sürecini daha hızlı ve kolay hale getirir.

Murrelektronik ile IO-Link

Murrelektronik, uygulamanıza göre uyarlanmış kurulum konseptlerini uygulamada uzmandır. Yardımınızla, sensörlerin, aktüatörlerin ve akıllı cihazların entegre edildiği giriş ve çıkışların hem sayısına hem de konumuna özel dikkat göstererek tesisinizi ve makinenizi analiz ederiz. Sektör tecrübemizden ve tesisiniz hakkındaki ilk elden bilginizden yararlanarak, ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayan kurulum konseptini seçeriz. Hangisini seçerseniz seçin, her konseptin ortak bir yönü: IO-Link olacaktır.

Murrelektronik’in kompakt fieldbus modülleri (MVK Metal, Impact67 ve Solid67) IO-Link portları ile donatılmıştır. Bunlar, IO-Link cihazlarını, kuruluma hızlı ve kolay bir şekilde entegre etmenizi sağlar. Murrelektronik ayrıca standart IO'ları, safety uygulamalarını ve IO-Link cihazlarını aynı modülde bağlamanızı sağlayan bağımsız bir fieldbus modülü olan MVK Fusion'ı sunar.

Diğer bir seçenek de Murrelektronik’in kompakt, modüler fieldbus sistemi Cube67'dir. Cube67 IO-Link master'ın Cube kurulumunuza entegrasyonu ile tek bir ana modüle 128'e kadar IO-Link cihazını bağlayabilirsiniz.

Murrelektronik, IO-Link kurulumlarınızın kârlılığını en üst düzeye çıkarmak için IO-Link hub'lar, analog dönüştürücüler ve endüktif kuplör dahil çok çeşitli IO-Link aksesuarları sunar. Hub’lar, dijital IO portlarının sayısını kolayca çoğaltmanızı sağlarken analog dönüştürücü, analog sensörleri ve aktüatörleri bir IO-Link master'a bağlamak için kullanılabilir. Endüktif kuplörümüz, hava boşluğu üzerinden temassız IO-Link iletişimi sağlar - IO-Link master’lar ve cihazları neredeyse anında (yaklaşık 10 ms) eşleştirilebilir ve ayrılabilir, bu da alet değişikliklerini hızlı ve kolay hale getirir. Murrelektronik, diagnostik verilerini ve çalışma özelliklerini toplamak için yerleşik IO-Link işlevselliğine sahip IP67 sınıfı bir güç kaynağı olan Emparro67 Hybrid'i de sunar.

IODD (IO Cihaz Tanımı) dosyası, IO-Link cihazları için bir cihaz tanımlama dosyasıdır. Tanımlama bilgileri, cihaz konfigürasyonu, işlem ve diagnostik verileri, iletişim özellikleri ve daha fazlasını içerir. Cube67 Ethernet/IP ana modülü ile kullanıcılar kendi IODD dosya kütüphanesini oluşturabilir Cube67 sistemi aracılığıyla entegre edilen tüm IO-Link cihazları, Cube web arayüzünde yapılandırılabilir. Web arayüzü, IO-Link cihazlarının AOI dosyalarına olan ihtiyacını ortadan kaldırır. Ayrıca, IO-Link cihazlarını bir denetleyici olmadan devreye almak ve sorun gidermek için ilave yerleşik işleve sahiptir. Murrelektronik’in MVK Metal ve Impact67 fieldbus modülleri ile IODD dosyaları, GSDML dosyasında saklanır.

Kuruluma IO-Link sensörleri, valf adaları veya diğer cihazlar yerleştirilirse kullanıcılar bu veri tabanlarına, web arayüzü veya standart mühendislik aracı aracılığıyla doğrudan erişebilir. İlave bir yazılıma gerek yoktur ve dosya içeri aktarımları gibi zaman alan adımlar artık mazide kalmıştır. Entegrasyon, çok kısa bir zamanda elde edilir.

Bizden Öğrenin!

Murrelektronik, tüm IO-Link sorularınız için başvuracağınız yerdir. IO-Link cihazlarını, kurulumlarınıza entegre etmek için ürün ve çözümlere sahibiz. Daha fazla bilgi için herkese açık etkinliklerimizden birine uğrayın veya yaklaşan IO-Link atölye çalışmasına katılın. Cevaplara daha mı erken ihtiyacınız var? Tesisinizde sizinle bire bir çalışmaktan mutluluk duyarız.

 

USE CASE: A CUBE67 IO-LINK APPLICATION Whitepaper: IO-Link Whitepaper: IO-Link Solutions Brochure: IO-Link Makes Installations Easy

Merhaba
Her zaman ulaşılabilir!
Sorularınız ile ilgileniyoruz...