Takım Tezgahları için IP67 Çözümleri | Murrelektronik
Murrelektronik, makine imalatı endüstrisi için ürünler ve çözümler sunar

İmalat aletleri

Doğru kurulum konseptlerine güven

Takım tezgahı imalatı geniş kapsamlı bir sektördür. Merkezden bağımsız kurulumlar için müşterilerin ihtiyaçları ve istekleri, makineler ve tesislerin kendileri kadar çeşitlidir. Ortak yönleri elbette var. Mali verimlilik, düşük genel maliyet ve rekabetçilik her zaman gereklidir. İyi bir kurulum konsepti, tüm I/O noktalarını kontrol birimine ekonomik bir şekilde bağlamalıdır. Murrelektronik, bu zorluğun üstesinden gelmek için gerekli deneyime sahiptir. Müşteriler, çeşitli pasif ve aktif kurulum konseptleri ve farklı yapılar (halka yapıları, doğrusal yapılar, yıldız topolojileri) arasından seçim yapabilirler ve bu da birçok farklı kombinasyonu mümkün kılar.

Takım Tezgahları Sektöründe Talaşlı İmalat Makinaları

Metal kesme takım tezgahları

Metal kesme takım tezgahlarında kullanıma yönelik Murrelektronik modülleri

Metal kesme takım tezgahlarında iş parçaları, soğutucu ve yağlama yağlarının yoğun etkisi altında işlenir. Malzeme beslemesi, doğrudan işleme alanı ve talaşların çıkarılması, kapalı bir sistem oluşturur. Takım tezgahları için önerilen Murrelektronik ürünleri, bir çok önde gelen takım tezgahı üreticisi tarafından kullanılan, MVK Metal, MVK Metal Safety, Impact67, Cube67 ve pasif dağıtım kutuları gibi ürünlerdir. Metal kesme takım tezgahlarında kullanıma yönelik Murrelektronik modülleri, tamamen kapalı ve sızdırmazdır. Soğutuculara ve yağlama yağlarına dayanıklı olup titreşim ve şoka karşı sağlamdırlar. Modüller, Cube67 sisteminin kesin benzersiz satış noktası olan “sistemi değil kontrol birimini değiştirmeyi” mümkün kılar.

Montaj ve işleme ekipmanları

Murrelektronik, aşağıdaki ürünlerle kurulum konseptlerini önermektedir

Murrelektronik, tamamen işlenmiş ayrı bileşenlerin montajı ve işlenmesi için makine ve tesislerde Cube67, AS-Interface modülleri, Impact67 veya pasif dağıtım kutuları gibi ürünlerle kurulum konseptlerini önermektedir. Bu konseptler, merkezden bağımsız çözümleri mümkün kılar ve kontrol kabininde alan yaratır. Bunlar, IP6X koruma sınıfına uygun olarak toza dayanıklıdırlar. Geniş bir alana dağılmış sistemlerde bile uygun maliyetli kurulum konseptleri sağlarlar.

Takım Tezgahları Endüstrisindeki montaj ve taşıma ekipmanları
Takım Tezgahları Endüstrisinde enjeksiyon kalıplama makinesi

Enjeksiyon kalıplama makineleri

Metal muhafazalı otomasyon bileşenleri gereklidir

Parçaların, sıvı metal veya plastikten üretilmesi gerekiyorsa metal muhafazalı otomasyon bileşenleri gereklidir. Bu nedenle, MVK Metal fieldbus modülü, enjeksiyon kalıplama sektöründeki kurulumlar için önerilir. Cube67 veya pasif dağıtım kutuları ile çözümler, işleme veya besleme uygulamaları için çok caziptir. Bu çözümün avantajları, tüm işlevlerin, metal muhafaza içinde yer alması ve muhafazanın, her türlü dış etkiye karşı sağlam olmasıdır. Tüm fieldbus çözümleri, optimum tanılama seçeneklerine sahiptir ve yüksek derecede esneklik sağlar.

Toplam İmalat Maliyetinizi Azaltın

 “Makine Seçenek Yönetimi” (MOM) sayesinde, alet değişiklikleri hızlı bir şekilde yapılabilir. Bu da arıza süresini azaltır ve üretimi arttırır. Bükülmeye dayanıklı sistem kablosu ile birlikte darbe ve titreşim dirençli Cube modüllerinin kompakt tasarımı, onları robot teknolojileri uygulamaları için kusursuz hale getirmektedir.

İnsan ve Makine Koruması

MVK Metal Safety ile, Murrelektronik üst düzey güvenlik çözümü sunmaktadır. Bu modül, güvenli kontrol (F-PLC ya da CNC) ile güvenli giriş ve çıkışlar üretmektedir. MIRO SAFE+ güvenlik röleleri ekleyin ve e-stoplar ve koruma kapıları dahil geniş bir çeşitlilikte güvenlik uygulamaları tasarlayabilin. 

Kolaylaştırılmış Diagnostik

Murrelektronik’in Cube67 fieldbus sistemi kapsamlı diagnostik seçenekleri sunar. Diagnostic gateway modülü, bu verilere bir Ethernet arayüzü aracılığıyla Tak ve Çalıştır erişimine izin verir. Bu çözümün uygulanması kolaydır, arıza durumunda açık talimatlar sağlar ve maksimum makine kullanılabilirliği sağlar.

Her zaman ulaşılabilir!
Sorularınız ile ilgileniyoruz...