Geleceği Mühendislik: Bilgi Kullanımı | Murrelektronik
Geleceği Mühendislik: Bilgi Kullanımı

Geleceğin Mühendisliği: Bilgi Yönetimi

En iyi sonuç

Kârlılık, kullanılabilirliğe bağlıdır! Makineler ve sistemler de istisna değildir. Maksimum sonuç elde etmek için ellerinden gelenin en iyisini yapmaları gerekir. Yüksek güvenilirlik ve planlama kabiliyetinin sağlanması, şirketlerin üretiminden en iyi ekonomik avantajları elde etmelerini sağlar.

Geleceği Tasarlamak: Cube67 Diagnostic Gateway ile Bilgi İşleme Örneği
Geleceği Tasarlamak: Cube67 Diagnostic Gateway ile Bilgi İşleme Örneği
Geleceği Tasarlamak: Cube67 Diagnostic Gateway ile Bilgi İşleme Örneği

Duruş sürelerinin azaltılması

Bu nedenle hem planlı hem de plansız duruş sürelerinin azaltılması kesinlikle çok önemlidir. Mühendislik ekipleri bunu genellikle bakımı planlayarak ve ani makine arızalarına olabildiğince hızlı tepki vermelerini sağlayan bir tanı sistemi oluşturarak gerçekleştirir.

Tanı sistemleri, kapsamlı işlevsellikten oluşur ve kullanışlı bir veri altyapısı içerir. Genellikle makinelerin ve sistemlerin durumuna gerçek zamanlı bir genel bakış sağlamaları gerekir. Günümüzde modern makineler ve sistemler, çok büyük miktarda tanı, işlem ve hatta parametre verisi sağlamaktadır! İleri sensör teknolojisi, çok çeşitli ölçülen değerleri kaydeder. Gelecekte, Endüstriyel Ethernet tabanlı kurulumlar, öngörücü bakım stratejisinin bir parçası olarak diagnostik verilerini içerecektir. Bu, mühendislerin ve bakım operatörlerinin, planlı bir bakım aralığı oluşur oluşmaz tepki vermesini sağlayacaktır.

Tanı Zorluğu

Doğru veriler, dünyanın neresinde olursa olsun doğru kişiye, doğru zamanda ve doğru formatta sunulmalıdır.

Basitçe söylemek gerekirse: Kazanmak için bilgi yönetimi şarttır!

Peki bu durum pratikte nasıl görünüyor?

Planlama ve devreye alma aşamaları genellikle aktif tanı sistemini ihmal eder. Kısa vadede diğer şeyler daha önemlidir ve teslim tarihi hızla yaklaşmaktadır. Tanı işlevlerinin programlanması gerektiği konusunda herkes aynı düşüncededir ama pratikte bunlar genellikle bir gözden kaçırmadır çünkü her haberleşme sistemi veya Endüstriyel Ethernet protokolü için ayrı ayrı geliştirilmeleri gerekir, bu da uygulamayı daha da zorlaştırır. Bu, genellikle ilk hata oluştuğunda ve kaynak arama, hiç bitmeyen bir araştırma haline geldiğinde fazlasıyla netleşir.

Bu nedenle, modüler, esnek ve ödüllü Cube67 Diagnostic Gateway’i icat ettik - esnek diagnostik sistemlerinin kolaylıkla uygulanmasını, herhangi bir web tarayıcısında bulunmasını ve haberleşme sisteminden bağımsız olmasını sağlar!

Kolay Diagnostik - Cube67 Diagnostic Gateway

Murrelektronik'in Cube fieldbus sistemi kapsamlı diagnostik seçenekleri sunar. Yeni bir Diagnostic gateway, bir Ethernet arayüzü aracılığıyla verilere Tak ve Çalıştır erişimini sağlar. Bu çözümün uygulanması kolaydır, arıza durumunda açık talimatlar sağlar ve makinelerin maksimum kullanılabilirliğine izin verir.

  • Devreye alma mühendisleri, Cube sisteminin topolojisini incelemek ve kurulum hatalarını erken aşamada tespit etmek için Diagnostic gateway kullanır.
  • Makinenin veya sistem üreticisinin servis personeli, Diagnostic gateway’i geçici olarak entegre ederek hataları hızla tanımlar. Ayrıca bu sistem, makine kabul testleri için mükemmel bir çözümdür. Kalıcı entegrasyon, örneğin elektrikçiye uzaktan erişim vasıtasıyla sahada rehberlik etmenin harika bir yoludur.
  • Diagnostic gateway’i kalıcı olarak uygulayan bir makine veya sistemin operatörü, erken aşamada olası sorunlara tepki verebilir. En iyi durum senaryosunda, sorun giderme talimatları zaten uygulanmıştır ve bu da kurulumcunun, onarım için geldiğinde gerekli yedek parçayı yanında getirmesini sağlar.

Bülteni indirin

Sadece formu doldurun ve indirme alanına erişim elde edin.

Lütfen aritmetik problemin sonucunu girin.
captcha
* Zorunlu alan
Merhaba
Her zaman ulaşılabilir!
Sorularınız ile ilgileniyoruz...